Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych

Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych

Zdrowie, rodzina

Wydawnictwo: Psychoskok
Liczba stron: 61
Rozmiar 0,4 MB
Data premiery: 2012-07-16
Tytuł: Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych
Autor: Niebrzydowski Jarosław
Wydawnictwo: Psychoskok
Język wydania: polski
Liczba stron: 61
Data premiery: 2012-07-16
Rok wydania: 2012
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 11687627

Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych Ebook. gdy podczas wizyty, specjalista reumatolog w wielkiej brytanii stwierdza, że pacjent ma zapalenie stawów, to od razu wręcza mu informator o chorobie i zasadach leczenia. Wiele leków stosuje się w różnych chorobach, w odmienny sposób i często w innych dawkach. Jednocześnie chory otrzymuje informator o tym leku. Opierają się na wynikach badań naukowych, uznanych przez wszystkich wybitnych specjalistów na świecie. Autor poradnika dla chorych "jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów"- jarosław niebrzydowski to lekarz specjalista reumatolog, który chorobami układu kostno-stawowego zajmuje się prawie 30 lat. Niestety nie ma w polsce żadnych poradników ani informatorów dla pacjentów z chorobami reumatycznymi". . Rzeczywistością tu na miejscu, zmusił mnie do szukania pomocy dla moich pacjentów. Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych Pdf. Przez kilka ostatnich lat pracował w wielkiej brytanii, zasady, o których pisze autor, obowiązują w leczeniu i diagnostyce zapaleń stawów w całej europie zachodniej, usa, kanadzie, australii, nowej zelandii, japonii i wszystkich innych wysoko rozwiniętych oraz bogatych państwach na świecie. Cytując słowa autora "wróciłem do polski ze względów rodzinnych kilka miesięcy temu i podjąłem pracę w poradni reumatologicznej. Nie ma tu miejsca na własne widzimisię i wierzenia ludowe oraz zasady – 'bo ja tak myślę' lub 'bo mnie się tak wydaje' oraz opinie typu 'bo kiedyś miałam jednego pacjenta co ...'. Większość chorych w polsce ma bardzo słabe rozeznanie w celach i zasadach leczenia zapalenia stawów. Nie jest to ulotka, jak w opakowaniu leku, pisana dla wszystkich przez firmę farmaceutyczną tylko informacja opracowana przez specjalistów reumatologów dla chorych z chorobami reumatycznymi, a więc bardziej precyzyjna i dopasowana do sytuacji. Szok jaki przeżyłem, po zetknięciu z tzw. Próbowałem znaleźć jakieś łatwo dostępne informacje, pisane specjalnie dla nich. Następnie, po wyjaśnieniu podstawowych rzeczy, proponuje lek, którym pacjent powinien być leczony. Tak więc informacje załączone w ulotce zamiast cokolwiek wyjaśnić, powodują tylko dodatkowy stres u chorego, często strasząc lub wprowadzając w błąd.

Komentarze

kowal barbara

kowal barbara

Fachowa i bardzo pomocna publikacja zarówno dla chorych jak i rodzin L

Andrzej Słowik

Andrzej Słowik

Bardzo słaba pozycja oparta na nieaktualnych danych, ukierunkowana na chemiczne rozwiązywanie problemów zdrowotnych lekami które w długim terminie mogą zrujnować zdrowie pacjenta. Autor proponuje siłowe rozwiązywania problemów kosztem zdrowia. Bardzo słaba pozycja.

Bożena Czaja

Bożena Czaja

polecam - książka zawiera przydatne informacje

anziol80

anziol80

Dobra książka dla osób z problemami RZS. Sporo wskazówek i porad jak sobie radzić z tą choroba.

Maciej Pietrzak

Maciej Pietrzak

Książka zdecydowanie dla każdego, kto boryka się z reumatoidalnym zapaleniem stawów, a wszystkie dotychczasowe metody leczenia - czy to domowe, czy zapisane przez lekarza - nie przynoszą żadnych efektów. Doktor Niebrzydowski pokazuje przede wszystkim, jak bardzo ogólną wiedzę nt RZS mają polscy lekarze, jak wiele szkód mogą poczynić niewłaściwie dobrane leki. Książka w bardzo przystępny sposób wyjaśnia, czym tak naprawdę jest RZS, jakie są przyczyny, postacie choroby i oczywiście sposoby leczenia - czasami wystarczy tylko zmienić lek lub zmienić dawkę obecnie przyjmowanego leku. Książkę oczywiście polecam.

Hanna Lebuda

Hanna Lebuda

Przydatna książka opisująca przyczyny, przebieg oraz sposoby leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów.

Laura Sadowska

Laura Sadowska

Na pewno jest to bardzo pomocny poradnik, wszystkie informacje w nim zawarte zostały napisane prostym i nieskomplikowanym językiem. Czasami nawet autor podchodzi do niektórych spraw z wielkim humorem. Ja jestem zachwycona, moje problemy ze stawami w końcu się skończyły!

Agnieszka3201

Agnieszka3201

Po książkę dr Jarosława Niebrzydowskiego dotyczącą reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) sięgnęłam z dużym zainteresowaniem. Chociaż sama na szczęście jeszcze tego typu problemów nie mam, to znam wiele osób, które cierpią na tę chorobę i wiem jak bardzo może być dokuczliwa. Nieraz słyszałam o domowych sposobach jej leczenia, takich jak wygrzewanie bolących stawów przez kota czy okłady z liści kapusty. Pomyślałam, że książka napisana przez lekarza reumatologa będzie rzetelnym wyjaśnieniem, co tak naprawdę jest skuteczne w leczeniu tej choroby. I rzeczywiście – nie rozczarowałam się.Byłam jednak zaskoczona. Po pierwsze tym, że takiej jednostki chorobowej jak reumatyzm w rzeczywistości nie ma, a RZS, to też nie to samo co choroba zwyrodnieniowa. Ponadto dr Niebrzydowski obala wszelkie inne mity, które istnieją na temat tej choroby i leków stosowanych w jej leczeniu. Wyjaśnia je bardzo jasno, opierając się z jednej strony na solidnej wiedzy medycznej, a z drugiej na wieloletnim doświadcz

Alicja Kowalska

Alicja Kowalska

Dla każdego chorego z zapaleniem stawów i lekarzy. Także dla lekarzy bo wiekszość nie wie jak leczyć tę chorobę. Bierzemy przez lata źle leki bo wmawiają nam , że choroba jest nieuleczalna. Pan doktor przyjechał do Polski jesienią i miałam szczęście, że zaczął przyjmować w naszej przychodni. Efekt – większość chorych z zapaleniem reumatoidalnym stawów jest już w remisji. Kupiłam poradnik mimo iż wiem juz dużo i nie mam bólów a choroba siedzi tak cicho jak nigdy dotąd i nie muszę brać leków przeciwbólowych ani sterydów. Wreszcie po latach złego leczenia jestem na ostatniej prostej i wiem że już wygrałam. Polecam poradnik każdemu choremu. Naprawdę warto go kupić i przeczytać. Życzę miłej lektury i powodzenia w leczeniu.

Nessa

Nessa

Nie mam jeszcze 20 lat więc wiadomość,że ma sie rzs była dla mnie czymś nie do przyjęcia, brzmi jak wyrok , a lekarze nie mówią ze jest to uleczalne. Dostałam arechin, który tak na prawde sam nic nie pomoże. Zaczęłam szukać w internecie wiadomości i w końcu natknęłam się na ten poradnik od razu kupiłam, przeczytałam. Tą książke musi mieć każdy chory ponieważ lekarze praktycznie nic nie wyjaśniają i źle komponują leki czy to w złych dawkach czy też źle je dobierając. Bardzo szybko się czyta , wszystko wyjaśnia. Teraz odzyskałam nadzieje że mogę być zdrowa,że nie jest to przesądzone,że muszę żyć i męczyć się z tym do końca życia. Polecam z całego serca. Nie długo wybieram się do doktora żeby ustalił mi dalsze leczenie :)

Szczep1

Szczep1

Jak leczyc zapalenie stawów to najlepszy poradnik jaki czytalem. Opis super i od razu wiadomo jak jestes leczony i co trzeba zmienic aby sie wyleczyc. Niestety wiekszosc z nas chorych nie wie czy jest dobrze leczona czy nie. Lekarze mówia, ze choroba jest nieuleczalna i potem juz nie musza sie starac o nic. Tu dowiesz sie jak sie mozna wyleczyc. Ja po przeczytaniu tego poradnika i zmianie leczenia mam duzy sukces czyli jestem w remisji. Polecam wszystkim chorym ! Naprawde warto.

Stanisław

Stanisław

Poradnik na świetnym poziomie. Wyjaśnia dokładnie przyczyny choroby, jej różne postacie i sposoby leczenia. To ważne bo większość chorych w Polsce jest źle leczona i nie wiedzą co i jak ma ich leczyć. Chorzy przyjmują dużo leków, które nie dają żadnych szans na wyleczenie. Teraz chorzy mają szansę dowiedzieć się jak prawidłowo powinni być leczeni i czy muszą zmienić lek czy lekarza. Może wystarczy tylko skorygować dawkę leku. Jedyny poradnik tłumaczący zasady leczenia. Powinien być czytany przez lekarzy, którzy często leczą chorych wbrew zasadom i wynikom badań na podstawie swojej przestarzałej wiedzy. Polecam każdemu choremu z RZS.

Zostaw komentarz