Biblia. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Biblia. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu

Religie i wyznania

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Liczba stron: 3088
Rozmiar 17,2 MB
Data premiery: 2013-05-24
Tytuł: Biblia. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu
Autor: Romaniuk Kazimierz
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Język wydania: polski
Liczba stron: 3088
Data premiery: 2013-05-24
Rok wydania: 2013
Format: EPUB
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 13132101

Zawiera 121 ilustracji gustave’a doré i nawiązuje do niezwykle cenionych xix -wiecznych wydań. błogosławieństwo to ma dla czytelników niezwykły wymiar duchowej łączności z janem pawłem ii. Prace nad tym tłumaczeniem trwały ponad 35 lat. Jest to pierwsze w polsce wydanie pisma świętego w wersji cyfrowej z indeksami. Przypisy i wyjaśnienia ograniczone są do minimum. Biblia. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu Pdf. Jest to głęboki wymiar wiary w ,,świętych obcowanie”. Jakuba wujka) przekład biblii na język polski dokonany przez jednego tłumacza. biskup romaniuk starał się rezygnować ze zbyt daleko posuniętej dosłowności przekładu na rzecz jego zrozumiałości. Jest to jeden z ostatnich dokumentów jakie podpisał. Przekład wyróżnia duża komunikatywność języka oraz ekumeniczny charakter. On towarzyszył nam za życia, był naszym przewodnikiem, teraz jest naszym orędownikiem w domu pana i wyprasza nam łaski. Sprawia, że papież nadal jest z nami. Biblia zawiera osobiste błogosławieństwo jana pawła ii, którego udzielił czytelnikom tej biblii 9 marca 2005 roku. Czytanie i kontemplowanie słowa bożego – duchowo, wspólnie z papieżem - zawartego na kartach biblii, indywidualnie, w rodzinie bądź w innej wspólnocie, sprawia że biblijna historia zbawienia staje się naszą rzeczywistością. . Jest to pierwszy od 400 lat (od czasów ks. Autorem tłumaczenia z języków oryginalnych jest bp kazimierz romaniuk – jeden z najwybitniejszych polskich biblistów. Biblia. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu Ebook. biblia wydana przez wydawnictwo m w roku wiary jest wyjątkową, limitowaną edycją.

Komentarze

Anonim

Anonim

Każdy powinien mieć. Ponadczasowe przesłanie w bardzo wygodnej formie.

Cris Yansky

Cris Yansky

Przepiękne tłumaczenie, chylę czoła przed biskupem Romaniukiem.

LUDWIK KAWALA

LUDWIK KAWALA

NIE MA NORMALNEGO SPISU TREŚCI.106 STRON SPISU TREŚCI TO PORAŻKA.JAK MOŻNA COŚ ODNALEŹĆ NA 3000 STRON SZYBKO.SIĘGNĘ PO PISMO PROTESTANCKIE BO NIE MAM ZAMIARU CZYTAĆ STRONA PO STRONIE.

alexya

alexya

Papież Franciszek często pyta ludzi, czy mają przy sobie Pismo Święte. Zachęca, żeby wykorzystywać dostępne technologie do tego, by każdego dnia móc spotkać się ze Słowem Bożym. Podróżujemy pociągami czy autobusami, siedzimy na dworcu czy przystanku, czekamy na spotkanie... To jest doskonały czas, żeby sięgnąć po swój czytnik, otworzyć "Biblię. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu" w formie eBook i przeczytać choćby kilka zdań. Autor tego tłumaczenia, bp Kazimierz Romaniuk, jest profesorem nauk biblijnych i sam tłumaczył teksty Pisma Świętego z języków oryginalnych, a jego praca jest wysoko ceniona w kręgach znawców tematu. Zatem powaga tłumacza powinna być rekomendacją samą w sobie.

Zostaw komentarz