Demonolodzy

Demonolodzy

Religie i wyznania

Wydawnictwo: Wydawnictwo Esprit
Liczba stron: 392
Rozmiar 4 MB
Data premiery: 2016-09-26
Tytuł: Demonolodzy
Autor: Brittle Gerald , Warren Ed , Warren Lorraine
Wydawnictwo: Wydawnictwo Esprit
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 392
Data premiery: 2016-09-26
Rok wydania: 2016
Format: EPUB UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 20308193

uważasz, że duchy są odpowiedzialne tylko za nawiedzenia starych i opuszczonych domów? nic nie wiesz o świecie duchów. myślisz, że laleczki są słodkie i niewinne? historia opętanej lalki annabelle zmusi cię do tego, żeby zastanowić się nad tym raz jeszcze. Opisane tu wydarzenia stały się inspiracją dla twórców filmów "obecność" i "obecność 2". .   straszą cię dziwne hałasy, trzaskanie drzwiami i niepokojące dźwięki? naprawdę przerazi cię historia o poltergeiście z enfield. książka "demonolodzy", która przez wiele tygodni znajdowała się na liście bestsellerów "new york timesa", ujawnia zdumiewające mechanizmy, które kryją się za wydarzeniami nadprzyrodzonymi i wyjaśnia, dlaczego opętanie czy nawiedzenie może spotkać każdego z nas. Demonolodzy Pdf. To wstrząsające archiwum warrenów, wybitnych amerykańskich demonologów, tropicieli zjawisk mrożących krew w żyłach, jest dowodem na to, jak niewiele wiemy o świecie duchowym. Demonolodzy Ebook.

Komentarze

Łukasz

Łukasz

Książka która miała sprawić u mnie wielkie przerażenie, i strach końcowo okazała się w wielu momentach przekoloryzowana jak się tylko da. Warrenowie zbili niezły majątek na takich sprawach. Książka jest ciekawa ale ma wiele naprawdę słabych rozdziałów. UWAGA SPOILER . Jednym z przykładów idealnie to opisującym, była sprawa prowadzona w nawiedzonym domu nad którym, ponoć spadały z nieba kamienie i ryby. Wszystko byłoby spoko, gdyby nie fakt, że w tamtych czasach aparaty fotograficzne już istniały. Inne ''niewyjaśnione zjawiska'' były udokumentowane fotografią w książce. Jednak deszcz kamieni, jak wspominali Warrenowie, trwał długo i się powtarzał. Szkoda, że nie ma zdjęcia tego zjawiska. Mimo wad książka dobra do snu, intrygująca i trzymająca w napięciu. Pomimo kilku naciągnięć, tych większych jak i mniejszych, lektura obowiązkowa dla fanów duchów, demonów, zjawisk paranormalnych... :)

kingasiegert

kingasiegert

Książka na którą czekałam długi czas! Kiedy już nadarzyła się okazja, żeby ją kupić nie zastanawiałam się ani chwili. Jestem fanką filmów Obecność, Obecność 2 i Annabelle, więc byłam niezwykle ciekawa prawdziwych historii, które stały się inspiracją twórców. Nie ukrywam, że lubię horrory, ale po nich przez jakiś czas boję się być sama w ciemności. Na szczęście dzielę pokój ze współlokatorami i samotność mi nie grozi. Czytając "Demonologów" ciarki przechodziły mi po plecach i podskakiwałam na każdy dźwięk wydobywający się z głębi mieszkania. Jak widać powyżej jest to literatura faktu, co potęguje emocje odczuwane podczas czytania niektórych przerażających historii zawartych w książce. Mamy tutaj do czynienia z historiami dotyczącymi Annabelle i Amityville, a także z wieloma innymi nawiedzeniami, dręczeniami, a nawet opętaniami ludzi, którzy nierzadko sami sprowadzili na siebie taki los - świadomie lub nie. Jak widać powyżej jest to literatura faktu, co potęguje emocje odczuwane podczas czytania niektórych przerażających historii zawartych w książce. Mamy tutaj do czynienia z historiami dotyczącymi Annabelle i Amityville, a także z wieloma innymi nawiedzeniami, dręczeniami, a nawet opętaniami ludzi, którzy nierzadko sami sprowadzili na siebie taki los - świadomie lub nie. Wiele spraw z którymi związane było małżeństwo Warrenów dotyczyło wydarzeń, które zostały sprowadzone na poszkodowanych przez nich samych. Zdumiało mnie to jak przerażające konsekwencje może mieć zabawa w wywoływanie duchów lub igranie z tabliczką ouija (która swoją drogą jest ogólnodostępna i kosztuje ok.100 zł, co sprawia, że zdobycie jej przez nastolatków żadnych przygód nie jest problemem). Książka opisuje przypadek, w którym nastolatka odstała księgę z zaklęciami w prezencie choinkowym od matki, co miało tragiczny finał i przysporzyło całej rodzinie ogromnych problemów. Książkę polecam wszystkim osobom zainteresowanym zjawiskami paranormalnymi, a także postaciami Eda i Lorraine Warren. Myślę, ze zadowoli też fanów horrorów, dla których dodatkową atrakcją będzie to, że jest to książka na faktach.

Anonim

Anonim

mega

Milena Juszczyk

Milena Juszczyk

Bardzo ciekawa, a zarazem przerażająca książka, ale warto przeczytać.

Zostaw komentarz