Drzewo Anioła

Drzewo Anioła

Literatura obyczajowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Liczba stron: 463
Rozmiar 2,8 MB
Data premiery: 2018-11-14
Tytuł: Drzewo Anioła
Autor: Riley Lucinda
Tłumacz: Kabat Jan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 463
Data premiery: 2018-11-14
Rok wydania: 2018
Format: MOBI
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 30865266

Jej syna… poruszające odkrycie uruchomi lawinę zdarzeń, które doprowadzą gretę do dawno zapomnianych, szokujących faktów. Gdy odczytuje stary napis, okazuje się, że pochowano w nim małego chłopca. Niesamowita, wciągająca i pięknie napisana powieść. Drzewo Anioła Pdf. Tragiczny wypadek spowodował u niej amnezję i wymazał z jej pamięci ostatnich 20 lat życia. Drzewo Anioła Ebook. Jaką cenę przyszło jej zapłacić za przedwczesną sławę? greta dowie się, że nie była aniołem, na którego wyglądała…""drzewo anioła" ma niesamowity ładunek psychologiczny. Usiądź wygodnie i delektuj się." "lncashire evening press" "to rodzinna saga, której akcja dzieje się na przestrzeni 40 lat po ii wojnie światowej, pełna tajemnic i tragicznych zdarzeń. poruszająca powieść, która zachwyci miłośników romansu i literatury kobiecej." "library journal""to jedna z najbardziej uzależniających książek, jakie czytałam." "pocket writes" . Traumy z dzieciństwa, zdarzenia z przeszłości, które wpływają na nasze życie i relacje, jakie tworzymy… riley zabiera nas w sam środek międzypokoleniowej historii, pełnej fascynujących postaci, podróży w czasie i zaskakujących zwrotów akcji. Greta pozna historię cheski, swojej córki, która w wieku zaledwie czterech lat została gwiazdą kina. greta po 30 latach wraca w rodzinne strony. Do marchmont hall, pięknej wiejskiej posiadłości położonej na wzgórzach walii. Pewnego dnia, spacerując w lesie, trafia na tajemniczy grób.

Komentarze

Eliza Kapik

Eliza Kapik

Jest to moje piąte spotkanie z Lucindą Riley, tak jak w pozostałych tak i w tej powieści autorka nie pozwala nam na nudę, dostarcza tak ogromnego ładunku emocji, że po przeczytaniu tej książki człowiek nie wie czy ma się cieszyć, że wreszcie się skończyła czy żałować, że już się skończyła. Powieść wzbudza w nas skrajne uczucia radość-euforię do smutku –ogromnej złości wręcz jesteśmy tak zbulwersowani, że gotowi wziąć bohaterkę za ramiona, potrząsać i krzyczeć,, co robisz dziewczyno w co Ty znowu się pakujesz ‘.,,Drzewo Anioła''- to historia trzech pokoleń kobiet na przełomie 40 lat, Greta, Cheska i Ava. Główna bohaterka to Greta, to od niej cała historia się zaczyna. W wieku 18 lat jest zmuszona opuścić swój rodzinny dom, młoda nie doświadczona , z biednego domu, sama w wielkim mieście Londynie jest tak zagubiona, że błędnie lokuje swoje uczucia,- brak stabilizacji finansowej i tęsknota za poczuciem bezpieczeństwa, wywiera piętno na dalsze losy bohaterki i jej rodziny, jej decyzje pociągają za sobą cykl strasznych zdarzeń. Wśród tych trzech kobiet mamy też i wspaniałego faceta, Dawida, który kocha Gretę ponad życie, który jest oddanym, troskliwym przyjacielem, który daje z siebie całe serce nie biorąc nic w zamian.

nadson

nadson

„Drzewo Anioła” to książka, którą przeczytałam, a w sumie pochłonęłam dosłownie w dwa wieczory. Nigdy wcześniej nie czytałam żadnego tytułu Lucindy Riley, więc w sumie nie wiedziałam czego się spodziewać, ale już od pierwszych stron nabywałam przekonania, że to będzie genialne. No i było! Jest to opowieść o trzech pokoleniach kobiet, najpierw poznajemy Gretę, potem jej córkę Cheskę, a następnie wnuczkę - Avę. Historia zaczyna się w powojennym Londynie, a z czasem przenosi się na spokojną, walijską wieś, gdzie znajduje się rodzinna posiadłość - Marchmont Hall. Greta, w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia traci pamięć, nie pamięta praktycznie niczego, więc David, jej długoletni przyjaciel postanawia przywieźć ją do Marchmont na Święta Bożego Narodzenia, licząc, że powrót w miejsce sprzed lat pozwoli jej przypomnieć sobie życie sprzed wypadku. I faktycznie, w pamięci Grety pojawiają się przebłyski, a my stopniowo poznajemy zawiłą, rodzinną historię. Książkę czyta się fantastycznie, losy tej wielopokoleniowej rodziny są tak wciągające, że naprawdę ciężko jest ją odłożyć i zająć się czymś innym. Jeśli aktualnie poszukujecie pomysłu na prezent, dla mamy, babci, przyjaciółki - z czystego serca naprawdę bardzo, ale to bardzo polecam! To jedna z książek, która na pewno pozostanie w pamięci na długo.

Allan

Allan

U schyłku roku dokonałem kolejnego odkrycia. "Drzewo anioła" jest jedną z najlepszych powieści, które przeczytałem w 2018 roku. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się aż takiego zaskoczenia. Książkę wybrałem z oferty Albatrosa przypadkowo. Oczywiście nie bez znaczenia był fakt opisu. Jednak to, co znalazłem w środku, przerosło moje oczekiwania. Autorka pięknie operuje piórem, a historia jest opowiedziana na przedziale kilku pokoleń. Piękne miejsca, tajemnicze postacie i przeszłość, od której trudno jest się uwolnić. Autorka jest moim nowym, kolejnym, literackim guru. Na uwagę zasługuje pomysł, jego przedstawienie i detale, które tutaj są nie tylko ozdobnikami, ale wnoszą wiele do tej niezwykłej historii. o samej fabule nie można napisać w jednym zdaniu. Wymyślona historia napisana w taki sposób jest niezwykła, żyje własnym życiem i bez wątpienia zostaje w czytelniku na dłużej. Historia rodziny, która nie należy do najszczęśliwszych, ale przecież to w właśnie w niej jest moc. W mojej skromnej opinii scenarzyści mają doskonały materiał na kasowy hit kinowy. Ta książka zawiera wszystko, co może porwać tłumy. Bardzo serdecznie polecam "Drzewo anioła".

mojemisiowelove

mojemisiowelove

Piękna książka o prawdziwej miłości, stracie i podróży w przeszłość z elementami lekkiego thillera. Czytałam ją z przyjemnością i ciekowością co dalej.... jedno jest pewne miłości nie da się oszukać :) jak dla mnie idealna książka na świąteczny prezent .

Zostaw komentarz